Сохрани моих близких от бед и зла - молитва "Умиление" перед иконой Божьей Матери

Молитва Умиление обычно, читается перед иконой Божьей Матери «Умиление».

О, Пресвятая Госпоже Владычице, Богородице Дево! Приими недостойныя молитвы наша, сохрани нас от наветов злых человек и от напрасныя смерти, подаждь нам прежде и радость в печали место даруй. И избави нас, о Госпоже Владычице Богородице, от всякаго зла, и сподоби нас, грешных рабов твоих, одесную стати во втором пришествии Сына Твоего, Христа Бога нашего, и наследники нас быти сподоби Царствия Небеснаго и жизни вечныя со всеми святыми в безконечныя веки. Аминь.

Молитва Умиление исцеляет болезни.

Елеем от лампады, висящей у иконы Умиление, св Серафим Саровский мазал тяжелобольных, и они исцелялись. Чудотворная молитва и икона «Умиление» являла и продолжает являть чудеса. Милосердная и сострадательная Божия Матерь помогает вылечиться от самых разных болезней души и тела. Искренние молитвы у иконы  Умиление  способствуют обретению душевной гармонии, помогают тем, кто не может зачать ребенка, врачует она и душевные страдания, избавляет от мрачных мыслей, беременные женщины просят у нее помощи в родах.

Семьям, где подрастают девочки желательно иметь у себя дома эту икону,- она способствует сохранению внутренней чистоты и целомудрия, помогает избежать многих соблазнов. Сильные молитвы перед образом иконы Умиление помогут преодолеть трудности подросткового возраста. Ее просят о святом покровительстве, заступничестве  и даровании покорности воли Божьей.

Молитва Умиление 

Приими, всеблагомощная, Пречистая Госпоже, Владычице Богородительнице, сия честныя дары, Тебе единей прикладныя, от нас, недостойных рабов Твоих: от всех родов избранная, всех тварей небесных и земных высшая явльшаяся, понеже бо Тебе ради бысть Господь Сил с нами, и Тобою Сына Божия познахом и сподобихомся святаго Тела Его и пречистыя Крове Его; темже блаженна еси в родех родов, Богоблаженная, херувимов светлейши и серафимов честнейши сущая. И ныне, всепетая Пресвятая Богородице, не престай молящися о нас, недостойных рабех Твоих, еже избавитися нам от всякаго совета лукаваго и всякаго обстояния и сохранитися нам неврежденным от всякаго ядовитаго прилога диавольскаго; но даже до конца молитвами Твоими неосужденных нас соблюди, яко да Твоим заступлением и помощию спасаеми, славу, хвалу, благодарение и поклонение за вся в Троице единому Богу и всех Создателю возсылаем, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Leave a Reply